Magdalena Stysiak: Eda Erdem’in yanında bir hiçim! Türkçe kelimeleri defterime yazıyorum

Fenerbahçe Opet, Melissa Vargas’ın yokluğunu sezon başında Polonyalı yıldız Magdalena Stysiak ile doldurmuştu. Stysiak Polonya basınına Fenerbahçe ve Eda Erdem hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

KENDİMİ FENERBAHÇE AİLESİNDEN HİSSEDİYORUM
Son zamanlarda basında çıkan manşetleri okuyorum ve “Stysiak şovu” gibi ifadeler tekrar tekrar karşımıza çıkıyor. Türkiye’de seni yıldız olarak görüyorlar. Bu tür lakaplara alışkın mısınız?
İyi ya da kötü oynamama bakmaksızın portalları okumuyorum. Yine de bu tür manşetlere rastlamamak mümkün değil çünkü insanlar bana mesaj atıyor, örneğin Instagram üzerinden. Türkiye’de bu kadar çabuk takdir edilmem ve taraftarlara ulaşmayı başarmam çok güzel. Beni sevdiklerini hissediyorum ve kendimi “Fenerbahçe ailesinin” bir üyesi gibi hissediyorum.

EDA ERDEM İLE OYNAMAK HAYALİMDİ
Eda Erdem ile aynı takımda oynamasının kendisinin hayali olduğunu vurgulayan Polonyalı yıldız şu ifadeleri kullandı: “Her zaman benim hayalimdi ve bu sezon gerçekleşti. Bence sahada harika anlaşıyoruz ve birbirimizle bağlantı hissediyoruz. Ayrıca antrenmanlarımız sırasında da her şey yolunda gidiyor. Ayrıca o da beni övebiliyor ve bu çok güzel.”

GEREKTİĞİNDE SESİNİ YÜKSELTİYOR
Türk milli takımında Eda’nın takımın “annesi” gibi çok ilgili olduğu görünüyor. Bu doğru bir izlenim mi?
“Evet, kesinlikle. Bu, kaptan olarak uygun bir şekilde tepki verebileceğini değiştirmez. Sesini yükseltmesi gerektiğinde, bunu yapıyor (gülüyor). Takımda onun yaşında ya da biraz daha genç birkaç yaşlı oyuncumuz var, bu yüzden yaşı nedeniyle öne çıkmıyor ve en büyük “anne” konumunda değil. Genç meslektaşlarına hem saha içinde hem de saha dışında değer verdiklerini hissediyorum. Destekleri çok güzel.

TÜRKİYE’YE ÇABUK ALIŞTIM
Türkiye’ye çabuk alışmayı başardım. Buraya açık fikirli gelmenin sonucu olduğunu düşünüyorum. Kendime her konuda mutlu ve olumlu olmayı hedefledim. Bu durum bugün de geçerlidir. Kulüpte kendimi çok iyi hissediyorum. Üstelik pek çok kişi bana, burada geçirdiğim kısa süreye rağmen göz kamaştırdığımı ve Türkiye’deki yerimi açıkça bulduğumu yazıyor. Sahada olmaktan ne kadar mutlu olduğumu görebilirsiniz. Bu ülkede kendimi çok iyi hissediyorum.

TÜRKÇE KELİMELERİ DEFTERİME YAZIYORUM
Türkçe konuşmayı öğrenebildin mi?
“Öğreniyorum, ancak benim için çok yavaş ilerliyor. Bazı kelimeleri öğreniyorum ve ayrıca her şeyi not aldığım bir defterim de var. Bu, ifadeleri hatırlamama yardımcı oluyor, ancak bu dili hızlıca anlamam için kendime baskı yapmıyorum çünkü kolay değil. Biraz zaman tanıyorum kendime.”

SOKAKTA BİRİ BENİ DURDURMADAN DOLAŞAMIYORUM
Peki Türk hayranlar sana nasıl davranıyor?
– Türkiye’deki taraftarlar voleybola aşık. Genellikle biri beni durdurmadan Fenerbahçe kulübünün içinde dolaşamam. Ama ben hâlâ bir hiçim! Eda Erdem ile yemeğe çıktığınızda bir “felaket” yaşanıyor (kahkahalar). İnsanlar onu gerçekten seviyor ve ona her zaman merhaba diyorlar.

BİR TARAFTAR BENİ GÖRÜP KOŞMAYA BAŞLADI
Türkiye’de gerçekten tanınıyoruz, taraftarlar bize çok saygı duyuyor. Antrenmandan döndüğümde yaşadığım bir durumu hatırlıyorum. Yakındaki bir restoranda iki kadın oturuyordu. İçlerinden biri beni gördü ve bana doğru koşmaya başladı ve bağırdı: “Stysia, merhaba, merhaba, hoş geldin!” Çok güzel ve komikti. Taksiler ve arabalar da bazen beni gördüklerinde duruyorlar. İnsanlar selamlaşıyor, el sallıyor… Voleybolu yaşadıklarını ve nefes aldıklarını görüyorsunuz.

BİR BARBIE BEBEK ALDIM
Hayranlarınızdan ilginç hediyeler aldınız mı?
Diğer şeylerin yanı sıra fotoğraflar ve… bir Barbie bebek aldım. Ayrıca bir sürü bilezik aldım.

FENERBAHÇE ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE SEZONU AÇIYOR
Voleybol Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi 4. tur C Grubu’nda mücadele eden temsilcimiz Fenerbahçe Opet, gruptaki ilk maçında yarın Slovenya temsilcisi Calcit Kamnik ile karşılaşacak.

Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanacak mücadele saat 19.00’da başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x