Cilt bakım sıranızı karıştırmayın! Bu püf noktayla cildiniz ışıl ışıl olacak

Cilt bakımı rutininizin sırasını bulmak zor olabilir. Önce hangi ürün uygulanmalı diye kafanız karışıyor olabilir. Bunun için basit yöntemler kullanarak kendinize bir rutin oluşturabilirsiniz. Kullanacağınız ürünlerin kullanım sıralarını haberimizde bulabilirsiniz.

Sabah yeni uyandınız ve uyurken yüzünüzde biriken yağı gidermek için yüzünüzü yıkamanız gerekiyor.

Ürünlerin cildiniz tarafından emilebilmesi için temiz bir yüzey gereklidir. Akneye yatkın bir cildiniz varsa kremli bir temizleyici tercih edebilirsiniz.

Uzun bir günün ardından, günün tüm kirini ve makyajını temizlemek için yüzünüzü yıkamanız cildiniz için en iyisidir.

Makyaj mendilleri ok tavsiye edilmez, çünkü iyice temizlemezler ve her zaman bir miktar kalıntı bırakırlar.

Tonikler kuru cildi yumuşatmak için hafif nemlendirici bileşenler içerebilir. Toniklerin ana işlevi, cildinizi diğer ürünleri daha iyi emmeye hazırlamaktır ve cilde karşı çok hassastırlar.

Sabahları C vitamini serumu kullanmanın cilt için çok sayıda faydası vardır. Düzenli kullanıldığında iltihabı tedavi eder, cildi aydınlatır ve zamanla koyu lekelerin rengini açar.

Cildiniz hassassa her sabah yerine günaşırı kullanın. Gece uyurken cildinizin nemli kalmasını sağlamak için hyaluronik asit içeren bir serum kullanın.

Göz altı torbalarına yardımcı olmak için, döner uçlu aplikatörü ve kafein içeren formülü olan ve göz altı şişkinliğini 20 dakika içinde geçici olarak genişletip sıkılaştıracak bir göz kremi arayın.

Gece göz kreminin ince çizgilere yardımcı olması için retinol içermesi gerektiğine dair yaygın bir yanılgı vardır, ancak gerçekte göz bölgeniz hassastır ve kızarıklık ve tahrişe yatkındır, bu nedenle nazik olmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x